Battonya, Római Katolikus Egyházközség

Templomunk

Kiadványaink

Hírek - Linkek

Az egyházközséget remetei Kőszeghy László csanádi püspök alapította 1810-ben, előtte a tornyai plébánia leányegyháza volt. Kezdettől a Kincstár volt a kegyura.

Anyakönyveinek vezetése 1810-től.

Az első templomot 1814-18 között, klasszicista stílusban építette fel a Kincstár a Szentháromság tiszteletére. Miután a templom nagy részben leégett, többszöri javítások után 1934-38 között teljesen átépítették és kibővítették egy kereszthajóval és két toronnyal, neobarokk stílusban. Az építtető Klivényi Lajos prépost-főesperes volt, az építész Pozsonyi Zoltán szegedi műépítész. Az átépített templomot 1939. június 4-én konszekrálta Dr. Glattfelder Gyula csanádi püspök ugyancsak a Szentháromság tiszteletére.

Battonya Város lakossága (2001. évi népszámlálási adatok szerint): 6 806 fő, ebből katolikusnak vallotta magát 3 477 fő (azaz a lakosság 51%-a). A lakosság egy része református, szerb ortodox, román ortodox, néhány evangélikus és görög katolikus család, ill. egyházhoz nem tartozó.

Az egyházközség vezetője (2005-től) jelenleg: Bajnai István tb. kanonok, szentszéki bíró, plébános

A Szentháromság plébániatemplom kántora: Sipos István,
kisegítő kántor: Somogyvári Istvánné

A Szentháromság plébániatemplom sekrestyése: Szűcs Istvánné

A plébánia adminisztrátora:

Kócsó Lajosné

A plébánia hivatal nyitvatartási ideje:

hétköznap 8-12 ó.

A plébánia hivatal telefonszáma:

06 68 456-070

A plébánia hivatal e-mail címe:

plebaniabattonya@gmail.com

A plébánia facebook oldala:

Szentháromság Plébánia Battonya

Szomszédos katolikus egyházközösségek

Mezőhegyes, Szent György Plébánia (17 km.)

Mezőkovácsháza, Kisboldogasszony Plébánia (16 km.)

Dombegyház, Szent István király Plébánia (10 km.)

Tornya, Szent Kereszt felmagasztaltatása Plébánia (6 km.)

Pécska, Szentháromság Plébánia (9 km.) Kispereg (6 km.)