Battonya, Római Katolikus Egyházközség

Kiadványaink

Hírek - Linkek

KLIVÉNYI LAJOS KATOLIKUS KÖZÖSSÉGI HÁZ

5830 Battonya, Hősök tere 5.

Eredetileg a katolikus iskola épületegyüttesének része volt, épült 1927-32 között. 2007-ben ingatlancsere révén került vissza az egyházközség tulajdonába. Az egyházközség 2008-ban felújíttatta és azóta közösségi házként használja. Nagytermében különféle összejöveteleket, kulturális és lelkiségi előadásokat szerveznek, és folyamatosan időszaki képzőművészeti kiállításnak ad helyet. Kistermében a hitoktatás, templomi énekkar és a lelkiségi összejövetelek kapnak helyet. Egyik termében kialakításra került egy egyházközségi könyvtár és vendégszoba.

Jelenlegi gondnoka: Kovalik Mária

A katolikus közösségi ház alapítványának neve és adószáma:
KLIVÉNYI LAJOS KATOLIKUS KÖZÖSSÉGI HÁZÉRT EGYESÜLET

18035557-1-04

EGYHÁZI HELYTÖRTÉNETI GYŰJTEMÉNY

Klivényi Lajos Katolikus Közösségi Ház, Hősök tere 5. (volt Borsos-iskola)

Az egyházközség több mint 200 éves múltjának értékeiből összeállított állandó kiállítás.

Megtekinthető a Plébániahivatalban történő bejelentkezéssel.

SZENT MIHÁLY RÓMAI KATOLIKUS TEMETŐ

5830 Battonya, Árpád tér

A mintegy 5 ha területű temetőt 1846-ban nyitották meg. 1895-ben épült kápolnája neogót stílusban leleszi Vincze Mihály és neje Virág Katalin földbirtokos-pár felajánlásából. A kápolna alatt két kripta található: az északi lejáratú a kegyúri családnak, a keleti lejáratú az elhunyt battonyai lelkészeknek.

2008/2009-ben elkészült a régi ún. csőszház helyén az új ravatalozó. A közelében pedig 3 új kolumbárium épült urnatemetkezés céljaira.

Temetői ügyintéző/gondnok:

Kócsó Lajos tel.: 06 30 60-34-347

ÓTEMETŐ

5830 Battonya, Köztársaság u.

Az első battonyai katolikus temető volt, amelyet 1812-ben nyitottak meg és 1846-ban zártak le. A mintegy 1 hektárnyi terület közepén egy kunhalom van, amelynek tetején egy 1830-as években felállított és 2008-ban teljesen felújított homokkőből készült kereszt áll.